დავით ზეიკიძე დავით ზეიკიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-01-1945

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №27 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის შს სამმართველოს უფროსი (1992 - 1994)
  • საქართველოს შს მინისტრის მოადგილე (1991 - 1992)
  • მცხეთის რ-ის შს განყოფილების უფროსი (1989 - 1991)
  • თბილისის ლენინის რ-ის შს მე-2 ქვეგანყოფილების უფროსი (1988 - 1989)
  • თბილისის სისხლის სამართლის სამძებრო გან-ის ნარკომანიის წინააღმდეგ მებრძოლი ქვეგანყოფილების უფროსი (1987 - 1988)
  • თბილისი შს სამმართველოს სისხლის სამართლის სამძებროს უფროსი ინსპექტორი (1986 - 1987)
  • თბილისის ლენინის რ-ის შს მე-2 ქვეგანყოფილების უფროსი (1985)
  • თბილისის შს სისხლის სამართლის სამძებროს პირადი ქონების და ქურდობის წინააღმდეგ მებრძოლი ქვეგანყოფილების უფროსი (1983 - 1985)
  • თბილისის ორჯონიკიძის რ-ის ბე-2 ქვეგანყოფილების უფროსის მოადგილე (1980 - 1983)
  • თბილისის შინაგან საქმეთა სამმართველოს სამძებროს უფროსი (1979 - 1980)
  • თბილისის შინაგან საქმეთა სამმართველოს სამძებროს უმცროსი ინსპექტორი (1976 - 1979)
  • თბილისის 112-ე სკოლის სამხედროს მასწავლებელი (1975 - 1976)
  • საბჭოთა არმიის ოცმეთაური (1967 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის წევრი (17-10-1997 - 15-03-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "ამომრჩეველი" - ფრაქციის წევრი (15-10-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 15-10-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    დოლიძის წინააღმდეგ წამოყენებული ბრალდების შემსწავლელი დროებითი საგამომძიებო კომისია - კომისიის მდივანი (28-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატო - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    PABSEC - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)