ლაერტი ზუბადალაშვილი ლაერტი ზუბადალაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 04-05-1941

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • დედოფლისწყარო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ვაჭრობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • სააქციო საზოგადოება „ცენტრალური სუპერმარკეტის“ დირექტორი (2000 - 2003)
  • სააქციო საზოგადოება „ცენტრალური სუპერმარკეტის“ გენერალური დირექტორი (1994 - )
  • ცენტრალური საკოლმეურნეო ბაზრის დირექტორი (1990 - )
  • „საქკოოპდამზადებავაჭრობაბაზრების“ მთავარი სამმართველოს გან-ის უფროსი (1989 - 1990)
  • თბილისის რესპუბლიკური სავაჭრო შემსყიდველი ბაზის დირექტორი (1988 - 1989)
  • დამზადების მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილე ვაჭრობის დარგში (1986 - 1988)
  • სასურსათო საქონლით ვაჭრობის სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1978 - 1986)
  • ვაჭრობის მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილე სასურსათო საქონლით ვაჭრობის დარგში (1974 - 1978)
  • ვაჭრობის მთავარი სამმართველოს პურითა და საბაკალეო საქონლით ვაჭრობის გან-ის უფროსი (1974)
  • ცეკავშირის პურითა დაპურპროდუქტებით ვაჭრობისგანყოფილების უფროსი საქონელმცოდნე (1969 - 1970)
  • ცეკავშირის პურის ცხობის და პურპროდუქტების საამართველოს საქონელმცოდნე (1965 - 1969)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)