ალბეგ ზურაბიანი ალბეგ ზურაბიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 17-09-1959

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (16-12-2005 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საქონელმცოდნეობა და სასურსათო საქონლით, ვაჭრობის ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • ძიუდოს ფედერაციის სპორტული დირექტორი (2004 - )
  • ძიუდოს ფედერაციის კომერციული დირექტორი (1991 - 2004)
  • ს/გსამთოქიმიის მუშათა მომარაგების, გან-ის ვაჭრობის ინსპექტორი (1990 - 1991)
  • ს/გ სამთოქიმიის კასპის ცეოლიტის ქ-ნის დირექტორის მოადგილე (1990 - 1991)
  • ივ.ჯავახიშვილის სახ.თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1975 - 1980)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (21-12-2005 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (29-12-2005 - 07-06-2008)