სანდრო თაბაგარი სანდრო თაბაგარი
  • დაბადების თარიღი
  • 18-01-1964

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • აუდიტორული ფირმა „აუდიტცენტრი-ჭიღლაძე-თაბაგარის“ დირექტორი (2000 - 2004)
  • შპს „ზურმუხტის“ მთავარი ეკონომისტი (1997 - 2000)
  • საჩხერის ცენტრალური შემნახველი სალაროს ეკონომისტი (1987 - 1997)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1982 - 1987)
  • შავი მეტალურგიის სამინისტროს გაერთიანება „ჭიათურმარგანეცის“ სამთამადნო კომბინატის ცენტრალური ელექტრო მექანიკური სახელოსნოს ავყოსატრანსპორტო უბნის 20 ტონიანი სარკინიგზო კრანის მემანქანის დამხმარე (1981 - 1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)