ჯუმბერ თაყნიაშვილი ჯუმბერ თაყნიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-05-1967

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • გორის ეკონომიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საბუღალტრო აღრიცხვა და სამეურნეო საქმიანობის ანალიზი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ეკონომიკის სამინისტროს მთავარი სპეციალისტი (1993 - 1995)
  • გორის ეკონომიკური ინსტიტუტის მასწავლებელი (1991 - 1993)
  • საწარმოო გაერთიანება დილას ეკონომისტი (1990 - 1991)
  • საზკვების კოოპერატივი ქალაქურის ბუღალტერი (1989 - 1990)
  • გორის საცდელი სადგურის უფროსი ბუღალტერი (1989)
  • სამხედრო სამსახური (1986 - 1987)
  • გორის საკონსერვო ქარხნის მუშა (1984 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-06-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 28-06-1996)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    უკრაინა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ცენტრალური აზია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)