ლევან თედიაშვილი ლევან თედიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 15-03-1948

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №11 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახელმწიფო ფიზიკური კულტურის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკური კულტურა და სპორტი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სახელმწიფო რწმუნებული კახეთის მხარეში (1993 - 1995)
  • საქართველო-აზერბაიჯან-თურქეთის ერთობლივი საწარმო „თსბ“ პრეზიდენტი (1991 - 1993)
  • საქართველო-გერმანიის ერთობლივი საწარმო „კავკავიტას“ დირექტორი (1990 - 1991)
  • საბჭოეთ-ინგლისის ერთობლივი საწარმო „უნიფარმის“ დირექტორი (1989 - 1990)
  • თბილისის სპორტკომიტეტის თავმჯდომარე (1987 - 1989)
  • საგარეჯოს რ-ის ს. კაკაბეთის კოლმეურნეობის თავმჯდომარე (1984 - 1987)
  • საგარეჯოს მევენახეობის საბჭოთა მეურნეობის პარტკომი (1982 - 1984)
  • საქართველოს კომკავშირის ცკ-ის რეფერენტი, ინსტრუქტორი, განყოფილების გამგე (1980 - 1982)
  • საქართველოს სსრ სპორტკომიტეტის ინსპექტორი (1972 - 1980)
  • თბილისის საავეჯო კომბინატის მუშა (1970 - 1973)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის II ხარისხის ორდენი (01-01-1995)
  • ღირსების ორდენი (01-01-1998)

საპატიო წოდება

  • საპატიო ნიშნის ორდენი (01-01-1973)
  • ლენინის ორდენი (01-01-1976)
  • მსოფლიო საერთაშორისო ჭიდაობის ფედერაციის დიდი ოქროს მედალი (01-01-1998)
  • სსრკ სპორტის ოსტატი (01-01-1967)
  • სსრკ საერთაშორისო სპორტის ოსტატი (01-01-1970)
  • სსრკ სპორტის დამსახურებული ოსტატი (01-01-1971)
  • ტაშკენტის, აზიის და ლათინური ამერიკის ქვეყნების კინოფესტივალ „ოქროს არჩას“ I პრიზი (01-01-1988)
  • საქართველოს ეროვნულ და სოციალურ ურთიერთობათა აკადემიის საპატიო წევრი
  • მახაჩყალის საპატიო მოქალაქე
  • კრასნოიარსკის საპატიო მოქალაქე
  • ტოკიოს საპატიო მოქალაქე
  • ოჰაიოს შტატის საპატიო მოქალაქე
  • კალიფორნიის შტატის საპატიო შერიფი
  • წლის სსრკ საუკეთესო სპორტსმენი (01-01-1973)
  • საქართველოს N1 სპორტსმენი (01-01-1971)
  • საქართველოს N1 სპორტსმენი (01-01-1972)
  • საქართველოს N1 სპორტსმენი (01-01-1973)
  • წლის N1 მეცენატი (01-01-1992)
  • ოლიმპიური ოქროს მედალი (01-01-1972)
  • ოლიმპიური ოქროს მედალი (01-01-1976)
  • მსოფლიო ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1971)
  • მსოფლიო ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1973)
  • მსოფლიო ჩემპიონატის ოქროს მედალი ჭიდაობა სამბოში (01-01-1973)
  • მსოფლიო ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1974)
  • მსოფლიო ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1975)
  • მსოფლიო თასის გათამაშების ოქროს მედალი (01-01-1973)
  • მსოფლიო თასის გათამაშების ოქროს მედალი (01-01-1974)
  • ევროპის ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1974)
  • ევროპის ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1976)
  • ევროპის ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1978)
  • სსრკ პირადი ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1971)
  • სსრკ პირადი ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1973)
  • სსრკ პირადი ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1974)
  • სსრკ პირადი ჩემპიონატის ვერცხლის მედალი (01-01-1975)
  • სსრკ პირადი ჩემპიონატის ვერცხლის მედალი (01-01-1977)
  • სსრკ პირადი ჩემპიონატის ვერცხლის მედალი (01-01-1980)
  • ახალგაზრდებს შორის სსრკ პირადი ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1968)
  • ახალგაზრდებს შორის სსრკ პირადი ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1969)
  • სსრკ სპარტაკიადის ოქროს მედალი (01-01-1972)
  • სსრკ სპარტაკიადის ვერცხლის მედალი (01-01-1975)
  • ოლიმპიური იმედის ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1967)
  • ოლიმპიური იმედის ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1968)
  • კულონის სახელობის ტურნირის ოქროს მედალი (01-01-1976)
  • ირანის შაჰის სახელობის ტურნირის ოქროს მედალი (01-01-1971)
  • ირანის შაჰის სახელობის ტურნირის ოქროს მედალი (01-01-1972)
  • ირანის შაჰის სახელობის ტურნირის ოქროს მედალი (01-01-1977)
  • იაპონიის ტურნირის ოქროს მედალი (01-01-1972)
  • იაპონიის ტურნირის ოქროს მედალი (01-01-1976)
  • თბილისის საერთაშორისო ტურნირის ოქროს მედალი (01-01-1970)
  • თბილისის საერთაშორისო ტურნირის ოქროს მედალი (01-01-1971)
  • თბილისის საერთაშორისო ტურნირის ოქროს მედალი (01-01-1972)
  • თბილისის საერთაშორისო ტურნირის ოქროს მედალი (01-01-1975)
  • თბილისის საერთაშორისო ტურნირის ოქროს მედალი (01-01-1978)
  • სტუდენტთა მსოფლიო თამაშების ოქროს მედალი (01-01-1973)
  • სოციალისტური ქვეყნების საზოგადოება „დინამოს“ სპარტაკიადის ოქროს მედალი (01-01-1976)
  • პროფკავშირების საკავშირო სპარტაკიადის ოქროს მედალი (01-01-1968)
  • საქართველოს ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1968)
  • საქართველოს ჩემპიონატის ოქროს მედალი (01-01-1969)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი - ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (01-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 01-05-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (19-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 19-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (28-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 28-12-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 24-04-2002)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    რუსეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    აზერბაიჯანი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    დსთ-ს ქვეყნებტან ურთიერთობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (24-04-2002 - 22-04-2004)