ომარი თედორაძე ომარი თედორაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 14-05-1948

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (14-12-2006 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის მექანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო სასოფლო-სამეურნეოინსტიტუტის უფროსი ლაბორანტი, ასისტენტი, დოცენტი, კათედრის გამგე, დეკანი (1976 - 2006)
  • საქართველოს სახელმწიფო სასოფლო0სამეურნეო ინსტიტუტის ასპირანტი (1972 - 1975)
  • საგარეჯოს პოლიტექნიკური ტექნიკუმის მასწავლებელი (1971 - 1972)
  • საქართველოს სახელმწიფო სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტის სტუდენტი (1966 - 1971)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • სოფლის მეურნეობის წარმოების მექანიზაციის პროფესორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • სოხეთის სახელმწიფო აგრარული უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორი

კვალიფიკაციის ასამაღლებელი კურსები

  • მეცხოველეობის ფერმების მექანიზაცია (ლენინგრადი) (31-12-4981)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (20-12-2006 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-12-2006 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ყაზახეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (13-07-2007 - 07-06-2008)