გურამ თურმანიძე გურამ თურმანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 28-11-1954

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • გეოგრაფია-ბიოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის არ უზენაესი საბჭოს წევრი (1993 - )
  • აჭარის უზენაესი საბჭოს მთავარი ექსპერტი საბაჟოს საკითხებში (1992 - 1993)
  • აჭარის უზენაესი საბჭოს ტურიზმისა და სპორტის ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (1991 - 1992)
  • ბათუმის მე-9 საშ. სკოლის მასწავლებელი (1986 - 1988)
  • პანსიონატ ბათუმის სამკურნალო ფიზკულტურის მეთოდისტი (1985 - 1986)
  • აჭარის ჰიდრომეტობსერვატორიის უფროსი ტექნიკოს-გიდროლოგი ზღვის საკითხებში (1984 - 1985)
  • ს. ჩანჩხალოს საშ. სკოლის გეოგრაფია-ბიოლოგიის მასწავლებელი (1981 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (31-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 29-05-1996)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ესპანეთი, პორტუგალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)