თამაზ თხელიძე თამაზ თხელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 13-06-1953

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №33 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სამხრეთ ოსეთის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა, ლიტერატურა და ისტორია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ბუღალტრული აღრიცხვა და სამეურნეო საქმიანობის ანალიზი სოფლის მეურნეობასი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შაქრის კომბინატის დირექტორი, გენერალური დირექტორი (1990 - 1995)
  • ქარელის რ-ნის ფცის საბჭოთა მეურნეობის დირექტორი (1985 - 1990)
  • ქარელის რ-ნის ქვენატკოცის საბჭოთა მეურნეობის დირექტორი (1982 - 1985)
  • ქარელის რაისაბჭოს აღმასკომის საორგანიზაციო განყოფილების გამგე (1980 - 1982)
  • ქარელის პარტიის რაიკომის საორგანიზაციო განყოფილების ინსტრუქტორი (1978 - 1980)
  • ფცის სასოფლო საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე (1976 - 1978)
  • ქარელის შს განყოფილების ბავშვთა ოთახის ინსპექტორი (1976)
  • სამხედრო სამსახური (1975 - 1976)
  • ქარელის კომკავშირის რაიკომის საორგანიზაციო გან-ის გამგე (1974 - 1975)
  • ქარელი მე-40 პროფტექნიკური სასწავლებლის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საბერძნეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    აგრარული მომსახურებისა და სურსათის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)