დავით ინჯია დავით ინჯია
  • დაბადების თარიღი
  • 05-04-1952

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №65 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომობილები და ტრაქტორები

სამუშაო გამოცდილება

  • შსს სახელმწიფო საფელეგერო სამსახურის სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1994 - )
  • შს მარტვილის რაიგანყოფილების უფროსი (1992 - 1994)
  • შს ახმეტის რაიგანყოფილების უფროსი (1992)
  • საქართველოს შსს მე-6 სამმართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა ოპერრწმუნებული (1991 - 1992)
  • შს ახმეტის რაიგანყოფილების უფროსი (1990 - 1991)
  • საქართველოს შსს საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვის სამმართველოს ინსპექტორი (1989 - 1990)
  • თბილისის შს გლდანის რაიგანყოფილების უბნის ინსპექტორი (1987 - 1989)
  • თბილისის შს საპატრულო საგუშაგოს ოცეულის მეთაური (1986 - 1987)
  • თბილისის შს საგზაო-საპატრულო სამსახურის უფროსი ინსპექტორი,, ოცმეთაური (1979 - 1986)
  • ავტოსატრანსპორტო საწარმოს ინჟინერ-მექანიკოსი (1977 - 1979)
  • სამხედრო სამსახური (1975 - 1976)
  • მარტვილის რაიკომეურნეცხოველმრეწვის გაერთიანების უფროსი ინჟინერი (1974 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (02-06-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 02-06-1998)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 31-12-1995)

კომისია

  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (02-06-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    მართლწესრიგისა და კანონიერების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (02-06-1995 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატო - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საფრანგეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)