ზაზა კანდელაკი ზაზა კანდელაკი
  • დაბადების თარიღი
  • 28-01-1958

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის საერთაშორისო მდივანი (1995 - )
  • საქართველოს სახელმწიფოს მეთაურის პრეს-სამსახურის უფროსი, სახელმწიფოს მეთაურის პრეს-მდივანი (1994 - 1995)
  • საქართველოს სახელმწიფოს მეთაურის აპარატის მრჩეველი ეროვნული ურთიერთობების საკითხებში (1993 - 1994)
  • საქართველოს რესპუბოლიკის საგარეო საქმეთა სამინისტროს პირველი ევროპული სამმართველოს უფროსი, ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე (1991 - 1992)
  • თბილისის სახელმწიფო ისტორიული მუზეუმის გან-ის გამგე (1981 - 1991)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის არქეოლოგიური კვლევების ცენტრის მეცნიერ თანამშრომელი (1980 - 1981)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიულ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 12-12-1997)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 01-05-1996)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სსკ (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელის მოადგილე (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    სახელმწიფო უშიშროების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 24-06-1996)