ოთარ კეჟერაშვილი ოთარ კეჟერაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 04-06-1943

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურჯნეობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • გარდაბნის რ-ის კონტროლის პალატის თავმჯდომარე (1992 - 1994)
  • მარტყოფის თემის საკრებულოს გამგებელი (1990 - 1992)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკის ფაკულტეტის დეკანის მოადგილე (1974 - 1981)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკის ფაკულტეტის მრეწველობის, სოფლის მეურნეობისა და შრომის ეკონომიკის კათედრის დოცენტი (1973 - )
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის ეკონომიკისა და ორგანიზაციის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის მეცნიერ მუშაკი (1969 - 1973)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის ეკონომიკისა და ორგანიზაციის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის ასპირანტი (1966 - 1969)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკისა და შრომის ორგანიზაციის კათედრის დოცენტი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბალტიისპირეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)