გენადი კვაჭანტირაძე გენადი კვაჭანტირაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 07-07-1956

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • სახელმწიფოს მეთაურის აპარატის სახელმწიფო მრჩეველი (1993 - 1995)
  • იზოტოპების სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის წამყვანი მეცნიერ თანამშრომელი (1978 - 1992)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფიზიკურ-მათემატიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 17-05-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (12-12-1995 - 29-05-1996)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 12-12-1995)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დიდი ბრიტანეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)