რომან კვაჭაძე რომან კვაჭაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-07-1941

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №61 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის პირველი კლინიკური საავადმყოფოს სისხლძარღვთა ქირურგიული გან-ის გამგე (1987 - 1995)
  • რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის მედ-სან ნაწილის ქირურგიული გან-ის გამგე (1985 - 1987)
  • თბილისის პირველი კლინიკური საავადმყოფოს მორიგე ანესტეზიოლოგი, სისხლძერღვთა ქირურგიის რესპუბლიკური ცენტრის გამგე (1970 - 1985)
  • თბილისის ექიმთა დახელოვნების ინსტიტუტის კლინიკური ორდინატორი ქირურგიის კათედრაზე (1968 - 1970)
  • ფოთის საავადმყოფო-პოლიკლინიკური გაერთიანების ექიმი-ქირურგი (1967 - 1968)
  • ფოთის საწრაფო დამარების ექიმი (1966 - 1967)
  • ქედის რ-ის საავადმყოფოს გამგე-ექიმი (1965 - 1966)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სკანდინავია, დანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)