ვახტანგ კვინიკაძე ვახტანგ კვინიკაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 22-11-1959

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (12-12-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სუბტროპიკული კულტურების ტექნოლოგია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პატენტმცოდნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • პატენტმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ქუთაისის საკონსერვო ქარხნის საამქროს უფროსი, დირექტორის მოადგილე (1990 - )
  • სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკუმის სპეცსაგნების მასწავლებელი (1988 - 1990)
  • ქუთაისის საკონსერვო ქარხნის ზეინკალი, ბრიგადირი (1984 - 1988)
  • სამხედრო სამსახური (1982 - 1984)
  • ქუთაისის საკონსერვო ქარხნის მუშა-ზეინკალი (1979 - 1982)
  • ცეკავშირის სავაჭრო ბაზის მუშა (1976 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    აზია-წყნარი ოკეანის რეგიონი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)