ნესტან კირთაძე ნესტან კირთაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 08-06-1959

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქ.ქუთაისის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორიული

სამუშაო გამოცდილება

  • ივ.ჯავახიშვილის სახ. სახელმწიფო უნივერსიტეტი ისტორიის ფაკულტეტის უფრ. მასწავლებელი (1990 - )
  • ივ.ჯავახიშვილის სახ/ სახელმწიფო უნივერსიტეტი. ასპირანტი (1987 - )
  • ნ.მუსხელიშვილის სახ. ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი.კათედრის ასისტენტი (1981 - 1987)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    ფრაქცია "ეროვნული დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (30-04-1993 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    დსთ-ს ქვეყნების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)