რომან კობახიძე რომან კობახიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 14-05-1949

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ალექსანდრე წულუკიძის სახელობის ქუთაისის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის ხალხთა მეგობრობის ორდენოსანი კოოპერატიული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ვაჭრობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ტურიზმისა და კურორტების სახელმწიფო დეპარტამენტი, რაჭა=ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის ტურიზმისა და კურორტების რეგიონალური სამმართველოს უფროსი (2000 - 2004)
  • საქართველოს საერთაშორისო ჰუმანიტარული ასოციაცია „ელფის“ პრეზიდენტი (1994 - 2000)
  • ცეკავშირის ს/მ პროდუქტებისა და ნედლეულის დამზადება-წარმოება-გასაღების რესპუბლიკური ბაზის კადრების გან-ის უფროსი (1989 - 1990)
  • „თბილკოოპვაჭრობის“ სალიკვიდაციო კომისიის წევრი და საარქივო კომისიის თავმჯდომარე (1988 - 1989)
  • „თბილკოოპვაჭრობის“ დირექტორის მოადგილე კადრების დარგში (1987 - 1988)
  • ცეკავშირის ტრესტ „საქკოოპრემონტაჟმშენის“ კადრების გან-ის უფროსი (1981 - 1987)
  • ცეკავშირის აღმზრდელობითი მუშაობის და კადრების სამმართველოს ხელმძღვანელი, კადრების და სპეციალისტების გან-ის უფროსი ინსტრუქტორი (1978 - 1981)
  • ცეკავშირი, კადრების სამმართველოს სასწავლო დაწესებულებების და მასიური პროფესიის კადრების მომზადების გან-ის ინსტრუქტორი (1975 - 1978)
  • თბილისიუს სტუდქალაქის სამმართველო, მე-2 ა კორპუსის კომენდანტი (1973 - 1975)
  • განათლების სამინისტროს ტყიბულის ახალსოფლის რვაწლიანი სკოლის ისტორიის მასწავლებელი (1969 - 1973)
  • საქხილბოსტნის ტყიბულის დ/კანტორა, ტარის მბეჭდავი მუშა (1968 - 1969)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (23-02-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (24-11-2006 - 08-12-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ნიდერლანდების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)