გიორგი კობახიძე გიორგი კობახიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 23-11-1953

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახემწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბიოფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე (1995 - 2000)
  • საქართველოს სახელმწიფო საბჭოს წევრი (1992)
  • საქართველოს რესპუბლიკის პარლამენტის ცენტრალური მმართველობის რეფორმის ქვეკომისიის თავმჯდომარე ფრაქვია "ეროოვნულ-დემოკრატიის" თავმჯდომარის მოადგილე (1992 - 1995)
  • საქართველოს მეცნიერებათ აკადემიის მოლეკულური ბიოლოგიისა და ბიოფიზიკის ინსტიტუტის მეც. მუშაკი (1986 - 1993)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ფიზიოლოგიის ინსტიტუტის ინჟინერი (1978 - 1986)
  • ჯანდაცვის სამინისტროს საინფორმაციო გამოთვლითი ცენტრის ინჟინერი (1977 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)
  • arrow
    ფრაქცია "ეროვნული დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (30-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (26-11-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბალტიისპირეთი - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)