გივი კომახიძე გივი კომახიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 31-05-1953

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქობულეთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახ. უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საბუღალტრო აღრიცხვა

სამუშაო გამოცდილება

  • ქობულეთის რაიონის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1994 - 1995)
  • ფინანსთა სამინისტრო.მთ.ეკონომისტი, სამმართველოს უფროსის მოადგილე, სამმართველოს უფროსი (1986 - 1994)
  • თ.ს.უ. კათედრის ასისტენტი (1981 - 1986)
  • თ.ს.უ კათედრის ლაბორანტი (1980 - 1981)
  • ქ.თბილისის კალინინის სახ.სასამართლოს აღმასრულებელი (1971 - 1973)
  • /ქ.თბილისის კიროვის რ-ნის იურიდიული კონსულტაცია (1971)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკის მეცნიერებატა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • მიენიჭა მეცნიერის წოდება

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სსკ (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (09-06-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    ბიუჯეტის კონტროლის და ხაზინის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)