ნოდარ კოჭლამაზაშვილი ნოდარ კოჭლამაზაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 05-01-1959

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №13 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • სიღნაღის რაიკომი, პოლიტიკური განათლების გან-ბის გამგე, განათლების რაიონული გან-ბის გამგე (1989 - 1990)
  • კონტროლის კომიტეტის თავმჯდომარე (1988 - 1989)
  • სიღნაღის რაიონის კომკავშირის რაიკომის მდივანი (1986 - 1988)
  • სიღნაღის რ-ის სოფ ზემო ბოდბის სკოლა-ინტერნატის დირექტორი (1984 - 1986)
  • თსუ ლაბორანტი (1983 - 1984)
  • საქნავთობგეოფიზიკების ცენტრი მუშა (1977 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 15-03-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომისიის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ესპანეთი, პორტუგალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)