იაგო კუბლაშვილი იაგო კუბლაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 24-04-1950

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის ტექნიკური ტექნიკუმი
  • სპეციალობა
  • სამოქალაქო და სამრეწველო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „ნუნიგი“ კომერციული დირექტორი (1992 - 2001)
  • „საქაგრომრეწვის“ სარემონტო საამშენებლო ტრესტის სპეც.სამონტაჟო უბანი N2 სამუშაოთა მწარმოებელი (1988 - 1991)
  • ტრესტ „ავტოტრანრემმშენის“სპეცუბნის მშენებელი ოსტატი (1987 - 1988)
  • ტრესტ „საქაგრომშენის“ სპეც. სამმართველოს მშენებელი ოსტატი (1987 - 1987)
  • ტრესტ „საქკურორტმშენის“სპეციალიზებული სარემონტო სამმართველოს სამუშაოთა მწარმოებელი (1982 - 1986)
  • ტრესტ „საქტექმონტაჟის“ სამმართველოს მე-3 თანრიგის ზეინკალი (1978 - 1972)
  • მსუბუქი მრეწველობის სამინისტროს საამ. სარემონტო სამმართველოს მე-4 თანრიგის მუშა, მშენებელი, ოსტატი (1974 - 1982)
  • თბილწყალკანალის წყლის ექსპლუატაციის უბნის მე-6 თანრიგის ზეინკალი (1973 - 1974)
  • ტრესტ „საქტექმონტაჟის“ სამრეწველო მრეწველობის სავენტილაციო სამმართველოს მე-3 თანრიგის ზეინკალი (1972 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)