ბესიკ ლაგვილავა ბესიკ ლაგვილავა
  • დაბადების თარიღი
  • 19-03-1963

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • წარმოების მართვის ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქ. შსს კომერციული და არასაბიუჯეტო ორგანიზაციების სამსახურის უფროსი, შსს განვითარების ფონდის გენერალური დირექტორი (1994 - 1995)
  • შპს „BL&C“ დირექტორი (1993 - 1994)
  • საქ. ეკონომიკის სამინისტროს ანტიმონოპოლიური სამსახურის განყ. უფროსის მოადგილე (1992 - 1993)
  • საქ. მრეწველობის სამინისტროს I კატეგორიის სპეციალისტი (1991 - 1992)
  • კონცერნ „საქეკონფორმსერვისის“ კომერციული დირექტორი (1991)
  • ასოციაცია „აღორძინებასთან“ არსებული ფირმა „კოლხის“ დირექტორი (1990 - 1991)
  • ავტ.სისტემების სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის თბილისის ფილიალის ინჟინერი (1984 - 1989)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი - ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (12-11-2001 - 09-05-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი და ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (15-05-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-05-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (17-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 07-06-2002)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 23-02-1999)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომიტეტის წევრი (12-05-1998 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ესპანეთის, პორტუგალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ცენტრალური ევროპა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (03-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საშინაო და საექსპორტო ბაზრების ფორმირების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (06-11-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    პრივატიზების და მცირე ბიზნესის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (23-02-1999 - 20-11-1999)