გიორგი ლაზარაშვილი გიორგი ლაზარაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-01-1943

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №32 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სამხრეთ-ოსეთის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • ნიქოზის საკრებულოს გამგებელი (1991 - 1995)
  • ქალაქ გორის და გორის რაიონის გაერთიანებული კომიტეტის მდივანი (1990 - 1991)
  • გორის რაიკომის მეორე მდივანი (1984 - 1990)
  • გორის რაიკომის მდივანი (1983 - 1984)
  • საორგანიზაციო განყოფილების გამგე, გორის რაიკომი (1976 - 1983)
  • ინსტრუქტორი, გორის რაიკომი (1973 - 1976)
  • განათლების განყოფილების მეთოდისტი (1971 - 1973)
  • საორგანიზაციო განყოფილების გამგე, კომკავშირის გორის რაიკომი (1970 - 1971)
  • განათლების განყოფილების ინსპექტორი (1969 - 1970)
  • ქვემო ხვითის საშუალო სკოლის დირექტორის მოადგილე, სასწავლო ნაწილი, ქართული ენა-ლიტერატურის მასწავლებელი (1968 - 1969)
  • რეხის დაწყებითი სკოლის გამგე მასწავლებელი (1966 - 1968)
  • ზერტის საშუალო სკოლა, უფროს პიონერთხელმძღვანელი (1966)
  • დაწყებითის მასწავლებელი, ქერეს სკოლა (1966)

საპატიო წოდება

  • მედალი „მამაცური შრომისათვის“ (01-01-1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (08-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-01-2000)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე (29-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი სომხეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    სომხეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ბუნებრივი რესურსების ქვეკომიტეტი (08.12.1999 - 22.04.2004) - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (20-01-2000 - 22-04-2004)