სოფიო ლარცულიანი სოფიო ლარცულიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 27-09-1965

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ბოლნისი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სულხან-საბა ორბელიანის სახელობის სახელმწიფო პედაგოგიური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ქიმია-ბიოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • ბოლნისის რაიონის გამგეობა (1998 - 2004)
  • ახალგაზრდობის საქმეთა სახელმწიფო დეპარტამენტი, რწმუნებული (1995 - 1999)
  • უმაღლესი მრავალდარგოვანი კოლეჯი (1992 - 1996)
  • თბილისის სულხან-საბა ორბელიანის სახელობის პედაგოგიური ინსტიტუტი (1987 - 1992)
  • საქართველოს განათლების სამინისტრო, ორბელის საშუალო სკოლა (1982 - 1987)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-05-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 01-05-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    დანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარესთან არსებული გენდერული თანასწორობის საკითხების საკონსულტაციო საბჭო - საბჭოს წევრი (05-10-2007 - 07-06-2008)