ნიკოლოზ ლეკიშვილი ნიკოლოზ ლეკიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 20-04-1947

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ამბროლაური

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (09-12-1999 - 29-10-2001)

  • საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ამბროლაური

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო თბოენერგეტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • გადამხდელთა კავშირის თავმჯდომარე (1998 - 2004)
  • სახელმწიფო მინისტრი (1995 - 1998)
  • თბილისის მერი (1993 - 1995)
  • პრემიერ მინისტრის მოადგილე (1993)
  • საქართველოს პრემიერ-მინისტრის მთავარი სახელმწიფო მრჩეველი (1992)
  • პირველი მდივანი, ქალაქის საბჭოს თავმჯდომარე (1988 - 1990)
  • თბილისის კომიტეტის მეორე მდივანი (1985 - 1988)
  • რაისაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე (1982 - 1985)
  • პირველი მაისის რაიკომის მეორე მდივანი (1977 - 1982)
  • თბილისის კომკავშირის ქალაქკომის ინსტრუქტორი, პირველი მაისის რაიკომის მდივანი, მეორე, პირველი მდივანი, თბილისის კომიტეტის მდივანი, პირველი მდივანი (1972 - 1977)
  • სპი-ის თბოტექნიკის კათედრის უფროსი ლაბორანტი (1971 - 1972)
  • სპი-ის ენერგეტიკის ფაკულტეტის სტუდენტი (1965 - 1971)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (23-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (27-02-2003 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 02-03-2007)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იაპონიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 20-09-2002)