ნიკოლოზ მაზმანიდი ნიკოლოზ მაზმანიდი
  • დაბადების თარიღი
  • 08-10-1933

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სარატოვის სახელმწიფო ზოოტექნიკურ-ვეტერინარული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ვეტერინარია

სამუშაო გამოცდილება

  • საზღვაო თევზისა და ოკეანოგრაფიის საკავშირო კვლევითი ინსტიტუტის საქართველოს განყოფილების ლაბორატორიის გამგე, დირექტორი, წამყვანი მეცნიერ თანმშრომელი, დირექტორის მოადგილე (1969 - 1995)
  • სარატოვის ტბებისა და მდინარეების მეთევზეობის კვლევითი ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1966 - 1968)
  • სარატოვის ზოოვეტინსტიტუტის კათედრის ასისტენტი (1965 - 1966)
  • სარატოვის ზოოვეტინსტიტუტის ასპირანტი (1962 - 1965)
  • სარატოვის ოლქის ეკატერინოვსკის რ-ნის მთავარი ვეტექიმი (1958 - 1962)
  • უშიკოვსკის მტს-ის მთავარი ვეტექიმი (1957 - 1958)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ვეტერინარულ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საბერძნეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    გარემოს დაცვის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)