ნუგზარ მამალაძე ნუგზარ მამალაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 11-11-1947

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №21 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქ. სასოფლო- სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მექანიზაცია- ელექტროფიკაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • გარდაბნის საქსოფლტექნიკა უფროსი ინჟინერი , მთავარი ინჟინერი, მმართველი,გამგეობის თავმჯდომარე (1978 - 1995)
  • საქსოფლტექნიკა მთავარი ინჟინერი (1975 - 1977)
  • ჩოხატაურის სოფლის მეურნეობის სამმართველო (1973 - 1975)
  • რესპ.გაერთიანება „საქსოფლტექნიკა“ ინჟინერი (1971 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (29-09-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 29-09-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 12-12-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    აზერბაიჯანი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    მიწის რესურსებისა და კადასტრის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)