ელდარი მამისთვალიშვილი ელდარი მამისთვალიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 27-07-1939

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (23-06-1998 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ნ. ბარათაშვილის სახელობის გორის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა, ლიტერატურა და ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • გორის ეკონომიკური ისნტიტუტის საქართველოს და ისტორიის კათდრის გამგე (1990 - )
  • გორის ეკონომიკური ინსტიტუტის პედაგოგიკის კათდრის გამგე (1986)
  • გორის ეკონომიკური ინსტიტუტის ეკონომიკურ მეცნიერებათ კათდრის პროფესორი (1986 - 1990)
  • გორის ეკონომიკური ინსტიტუტის ეკონომიკური მეცნიოერებათ კათედრის დოცენტი (1983 - 1986)
  • გორის პედაგოგიური ინსტიტუტის ისტორიის კათედრის დოცენტი (1976 - 1983)
  • გორის პედაგოგიური ინსტიტუტის ისტორიის კათედრის უფროსი მასწავლებელი (1973 - 1976)
  • ივ. ჯავახიშვილის სახელობის ისტორიის, არქეოლოგიის და ეთნოგრაფიის ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ მუშაკი (1972 - 1973)
  • გორის პედაგოგიური ინსტიტუტის ისტორიის კათედრის უფროსი მასწავლებელი (1972)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტი (1967 - 1970)
  • გორის პედაგოგიური ინსტიტუტის პედაგოგიკისა და მეთოდიკის კათედრის ლაბორანტი (1964 - 1967)
  • გორის №1 საშუალო სკოლის ისტორიის მასწავლებელი (1963 - 1964)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • პროფესორი

კომიტეტი

  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (15-09-1998 - 20-11-1999)