საველი მარსაგიშვილი საველი მარსაგიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 29-06-1951

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №29 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქ. სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის მექანიზაცია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქ.ბაქოს უმაღლესი პარტიული სკოლა
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქ.მინისტრთა კაბინეტის წარმომადგენლობა ქ.ვლადიკავკაზში - წარმომადგენლობის ხელმძღვანელი (1994 - )
  • რესპუბლიკური საწარმო „საქსოფლნაყოფიერება“-პირველი მოადგილე (1991 - 1994)
  • ყაზბეგის რაიონის აღმასკომის თავმჯდომარე (1984 - 1991)
  • კპ ყაზბეგის რაიკომის მეორე მდივანი (1983 - 1984)
  • ყაზბეგის კპ რაიკომი სოფლის მეურნეობის გან-ბის გამგე (1982 - 1983)
  • საქ.ალკკ ყაზბეგის რაიკომის პირველი მდივანი (1978 - 1982)
  • საქ.ალკკ ცენტრალური კომიტეტი-ლექტორი (1978)
  • მექანიზაციისა და ელექტროფიკაციის მთავარი სამმართველო უფროსი ინჟინერი (1975 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეგვიპტე, სირია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)