ვასილ მაღლაფერიძე ვასილ მაღლაფერიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-09-1958

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 10-03-2005)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • თსუ-ისძველი ქართული ლიტერატურის კათედრის მეცნიერ თანამშრომელი, ძველი ქრისტიანული კულტურის ისტორიისა და თანამედროვეობის შემსწავლელი ს/კ ლაბორატორიის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი, ქართული ქრისტიანული კულტურის შემსწავლელი ლაბორატორიის, გამგე, ქართული ქრისტიანული კულტურისა და სიტყვიერების ისტორიის კათედრის დოცენტი (1988 - 1998)
  • თბილისის 46-ე საშ. სკოლის მასწავლებელი (1984 - 1988)
  • კინოსტუდია „ქართული ფილმის“ უფროსი რედაქტორი (1981 - 1982)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფილოლოგიურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 10-03-2005)
  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (27-08-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (10-06-2002 - 27-08-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (29-10-2001 - 10-06-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (25-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 25-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 10-03-2005)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 26-11-2004)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (30-09-2004 - 10-03-2005)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საინფორმაციო საშუალებებში გამოქვეყნებულ კრიტიკულ (მამხილებელ) მასალებზე რეაგირების დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (10-11-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (19-05-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (03-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (11-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)