მანუჩარ მაჩაიძე მანუჩარ მაჩაიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 25-03-1949

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №9 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო-სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • "საქაგრომშენი"ს №1 ტრესტის რკინა-ბეტონის ქარხნის დირექტორი (1988)
  • "საქაგრომშენი"ს ლილოს №2 რკინა-ბეტონის ნაკეთობათა ქარხნის დირექტორი (1988 - )
  • ამიერკავკასიის რკინიგზის სამშენებლო ტრესტის მმართველოს მოადგილე (1983 - 1988)
  • ქუთაისის "ტორპედო"-ს ფიზ. ინსტრუქტორი (1981 - 1982)
  • დინამოს პირველი კატეგორიის ინსტრუქტორი (1978 - 1980)
  • ფიზკულტურის და სპორტის კომიტეტის ინსტრუქტორი (1977 - 1978)
  • დინამოს ფეხბურთელთა გუნდის პირველი კატეგორიის ინსტრუქტორი (1974 - 1977)
  • ფეხბურთელთა გუნდის პირველი კატეგორიის ინტრუქტორი (1971 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია " მაჟორიტარ-სოციალისტი" - ფრაქციის წევრი (27-02-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 27-02-1998)

კომიტეტი

  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-10-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემებთან დაკავშირებით საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-12-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ირანი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    სპორტის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)