მარსელი მაჭავარიანი მარსელი მაჭავარიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 06-04-1945

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (21-12-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №12 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქ.სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სატყეო ინჟინერი

სამუშაო გამოცდილება

  • გურჯაანის სატყეო მეურნეობა-ტყის დაცვის ინჟინერი.მთავარი მეტყევე, სატყეო მეურნეობის დირექტორი (1973 - 1978)
  • გურჯაანის სატყეო მეურნეობა -მეტყევე ტექნიკოსი (1971 - 1973)
  • გურჯაანის სატყეო მეურნეობა-მუშა (1962 - 1971)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (21-12-1995 - 15-03-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    სამართალდამცავი ორგანოების ზოგიერთი თანამდებობის პირის ანტიკონსტიტუციურ ქმედობათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - ფრაქციის წევრი (16-04-1997 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    იტალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)