მალხაზ მახარაძე მალხაზ მახარაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 15-11-1939

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი.ლენინის სახელობის საქართველოს შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • თბოაირმომარაგება და ვენტილაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • სააქციო საზოგადოება „ინტურმშენი-კამარა“ გამგეობის თავმჯდომარე (1995)
  • სააქციო საზოგადოება „ინტურმშენი-კამარა“ სპეც საწარმოო სამონტაჟო სამშენებლო გამმართველი ტრესტი, გენერალური დირექტორი (1991 - 1995)
  • საკავშირო სააქციო საზოგადოება „ინტურისტი„ სამშენებლო-სარემონტო სამმართველოს სპეციალიზირებული უბანი, უბნის უფროსი, კანტორის უფროსი, სამმაღტველოს უფროსი, „საკინტურსპეცრემმშენის“ ტრესტის მმართველის მოადგილე. (1973 - 1991)
  • სამუშაოთა მწარმოებელი, უფროსი სამუშაოთა მწარმოებელი, ქალაქ თბილისის თბომეურნეობის სამმართველოს ჰაერის კონდიცირების და ვენტილაციის კანტორა (1969 - 1973)
  • ოსტატი, ინჟინერი, უფროსი ინჟინერი, ამიერკავკასიის ტრესტი „ორგაიშჩეპრომის“ სპეციალიზირებული გამშვებ-გამმართველი სამმართველო (1964 - 1968)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (22-10-1998)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანკოფუნული ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ესპანეთი, პორტუგალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    იტალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)