კონსტანტინე მგალობლიშვილი კონსტანტინე მგალობლიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 07-07-1940

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (13-03-2001 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • პურცხობის, მაკარონისა და საკონდირტო წარმოების ტექნოლოგია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს გამომცემლობათა, პოლიგრაფიისა და წიგნის ვაჭრობის საქმეთა სახელმწიფო კომიტეტი, შპს „პოლიექსპრესის“ დირექტორი (1985 - 1995)
  • ქაღალდისა და საკანცელარიო ნაკეთობათა ფაბრიკის მთავარი ინჟინერი (1985 - 1985)
  • საქართველოს ჟურნალისტთა კავშირის ფოტო-პოლიგრაფსტუდიის დირექტორი (1973 - 1985)
  • მხატვრულ ნაკეთობათა კომბინატის მთავარი ინჟინერი (1972 - 1973)
  • თბილისის საკონდიტრო კომბინატი „მზიურის“ გან-ის უფროსი (1965 - 1972)
  • სარეკლამო კომპანია „ზაკკოპრეკლამა“, კონსტრუქტორი (1963 - 1965)
  • საქალაქო ტრანსპორტის საამშენებლო ტრანსპორტის სამმართველოს მუშა (1958 - 1960)
  • გეოლოგიური სამმართველოს ბარიტის საძიებო პარტიის მუშა (1958 - 1958)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (20-01-2016)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (27-08-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (30-06-2002 - 27-08-2002)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-08-2001 - 10-09-2001)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-04-2001 - 20-03-2002)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ესტონეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

სხვა

  • arrow
    მოხუცთა და ვეტერანთა საკითხების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (05-05-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპენსიო უზრუნველყოფის, დასაქმებისა და შრომითი ურთიერთობის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (10-09-2001 - 05-05-2003)