არსენ მგელაძე არსენ მგელაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 27-11-1955

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული აღორძინების კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქედა

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (24-10-2000 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქედა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ზოოტექნიკურ-სავეტერინარო სასწავლო-კვლევითი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ზოოტექნია

სამუშაო გამოცდილება

  • ქედის რ-ის გამგებლის მოადგილე (1998 - 2000)
  • ქედის რ-ის გამგეობის შრომის, სოციალური დაცვისა და დასაქმების გან-ის გამგე (1996 - 1998)
  • ქედის რ-ის აგროსამრეწველო გაერთიანების მთავარი ზოოტექნიკოსი (1986 - 1994)
  • ქედის რ-ის ცხოველთა სანაშენე საქმის ზონის ინსპექტორი (1985 - 1986)
  • ქედის რ-ის აგროსამრეწველო გაერთიანების საკვებწარმოების აგრონომი (1984 - 1985)
  • ქედის რ-ის აგროსამრეწველო გაერთიანების ტრანსპორტისა და მატერიალური მომარაგების ინჟინერი (1984 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ჩვენი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (22-10-2007 - 31-01-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (08-11-2004 - 22-10-2007)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (13-12-2000 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (14-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 14-11-2007)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-09-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-11-2000 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2007 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-12-2007 - 29-05-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)