ჯემალი მეგრელიძე ჯემალი მეგრელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 21-01-1965

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • აგრონომია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს კპ ცკ მარქსიზმ-ლენინიზმის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • პროპაგანდისტული ოსტატობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირის მთავარი საბჭოს ორგანიზაციული მუშაობის გან-ის გამგე (1995)
  • აჭარის არ უზენაესი საბჭოს პასუხისმგებელი ორგანიზატორი (1994 - 1995)
  • ქობულეთის რ-ნის პრეფექტურის გან-ის გამგე (1992 - 1994)
  • საქართველოს ბუნების დაცვის საზოგადოების ქობულეთის რაინული საბჭოს პასუხისმგებელი მდივანი (1990 - 1992)
  • ოჩხამურის აგროსამრეწველო კომბინატის ბრიგადირი (1990)
  • ჩაის, სუბტროპიკულ კულტურათა და ჩაის მრეწველობის სამეცნიერო საწარმოო გაერთიანების ასპირანტი (1990 - 1995)
  • სამხედრო სამსახური (1985 - 1987)
  • ქობულეთის მებოსტნეობის საბჭოთა მეურნეობა (1981 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მამული" - ფრაქციის წევრი (05-02-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 05-02-1998)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-06-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ისრაელი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    რუსეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)