ოთარ მელქაძე ოთარ მელქაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 08-04-1938

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომატიკა და ტელემექანიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის უფროსი მასწავლებელი, დოცენტი, პროფესორი (1992 - )
  • საქართველოს მინისტრთა საბჭოს თავმჯდოარის მოადგილე (1985 - 1991)
  • საქართველოს სახალხო კონტროლის კომიტეტის თავმჯდომარე (1975 - 1985)
  • ბათუმის საქალაქო კომიტეტის პირველი მდივანი, აჭარის საოლქო კომიტეტის მეორე მდივანი (1973 - 1975)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის პარტიული კომიტეტის მდივანი (1973)
  • საქართველოს კომპარტიის თბილისის კომიტეტის გან-ის გამგის მოადგილე (1970 - 1973)
  • თბილისის ხელსაწყოთმშენებლობისა და ავტომატიზაციის საშუალებათა სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის უფროსი ინჟინერი, პარტკომიტეტის მდივანი (1961 - 1970)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა დოქტორი

დამატებითი ინფორმაცია

შრომის წითელი დროშის ორდენი - 1976 წ. საპატიო ნიშნის ორდენი - 1981 წ.

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 30-09-1996)
  • arrow
    ფრაქცია "ეროვნული დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (30-04-1993 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    PABSEC - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)