ლევან მენაბდე ლევან მენაბდე
  • დაბადების თარიღი
  • 20-03-1963

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამშენებლო ნაკეთობებისა და კონსტუქციების წარმოება

სამუშაო გამოცდილება

  • იუსტიციის სამინისტროს ეკონომიკური დეპარტამენტის უფროსი (2004)
  • პურისა და პურპროდუქტების ხარისხის სახელმწიფო ინსპექციის სპეციალისტი (1999 - 2000)
  • თბილისის სახალხო დეპუტატთა საქალაქო საბჭოს აღმასკომის ტრესტ „თბილრემმშენის“ ძველი უბნებისა და შენობების სპეც. სარესტავრაციო სამმართველოს შემდეგში ასოციაცია „უტას“ სამუშაოთა მწარმოებელი, უბნის უფროსი, მთავარი ინჟინერი (1989 - 1994)
  • საქართველოს სსრ საავტომობილო გზების სამინისტროს გვირაბების მშენებლობისა და საექსპლოატაციო სამმართველოს ოსტატი, სამუშაოების მწარმოებელი (1988 - 1989)
  • საქართველოს განათლების სამინისტროს სარემონტო სამშენებლო სამმართველოს შრომისა და ხელფასის ინჟინერი (1987 - 1988)
  • ტრესტი „მშენინდუსტრიის“ ლილოს N3 რკინა-ბეტონის ქარხნის ტექნიკური კონტროლიორი, გან-ის ოსტატი (1985 - 1987)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ინდოეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ლატვიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის სათათბირო ორგანო - ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (15-05-2004 - 07-06-2008)