მიხეილ მენთეშაშვილი მიხეილ მენთეშაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 23-10-1962

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ბიოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • პარტია „გაერთიანებული დემოკრატების“ საბურთალოს რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე (2002 - 2004)
  • შპს „ჩირაღდანის“ ექსპერტ-კონსულტანტი, კავკასიის რეგიონალური ეკოლოგიური ცენტრის საკონსულტაციო ცენტრის წევრი (2001 - 2004)
  • საქართველოს სათბობ-ენერგეტიკის მინისტრის მოადგილე (1997 - 2010)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის თბილისის საქალაქო ორგანიზაციის თავმჯდომარე (1997 - 1997)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე, თბილისის საქალაქო ორგანიზაციის აღმასრულებელი მდივანი (1995 - 1996)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის ცენტრალური აპარატის ანალიტიკური გან-ის უფროსი (1994 - 1995)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტურა (1984 - 1988)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ციტოლოგიის კათედრის ლაბორანტი (1984 - 1989)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1979 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩეხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)