მარიამ მირიანაშვილი მარიამ მირიანაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 26-11-1953

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის სოციალურ და ჰუმანიტარულ ინიციატივათა ცენტრის ხელმძღვანელი (1993 - 1995)
  • ტუბერკულოზის ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1989 - 1993)
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტის ასპირანტი (1982 - 1986)
  • ტუბერკულოზის ინსტიტუტის კლინიკური ორდინატორი (1979 - 1982)
  • თბილისის მე-7 კლინიკური საავადმყოფოს ექიმი-ინტერნი (1978 - 1979)
  • ჩრდილოეთ-ოსეთის სამედიცინო ინსტიტუტის ნორმალური ანატომიის კათედრის ლაბორანტი (1971 - 1972)
  • თბილისის თბილკომბინატის ტექნიკოსი (1970 - 1971)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემებთან დაკავშირებით საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-12-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბალტიისპირეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    დედათა და ბავშვთა დაცვის, ოჯახის განვითარების საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)