თენგიზ მოცრაძე თენგიზ მოცრაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 17-12-1954

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ჭიათურა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამშენებლო ნაკეთობათა და კონსტრუქციების წარმოება

სამუშაო გამოცდილება

  • სს „ჭიათურმანგანუმის“სამშენებლო-სარემონტო სამმართველოს „მაღარმშენის“ უფროსი (1995)
  • ქონების მართვის სამინისტროს სს „სამრეწველო საწარმოო კომბინატის“ სახელმწიფო წარმომადგენელი (1994 - 1995)
  • ჭიათურის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1992 - 1991)
  • სტიქიის შედეგების სალიკვიდაციო შტაბის მთავარი სპეციალისტი (1991 - 1992)
  • ითხვისის საკრებულოს მდივანი, ჭიათურის პრეფექტი (1991)
  • საქართველოს კპ ჭიათურის საქალაქო კომიტეტის საორგანიზაციო გან-ის ინსტრუქტორი (1989 - 1991)
  • „საქშახტმაღარომშენის“ სამმართველოს ოსტატი (1989)
  • პროკოფიევსკის სახლმშენებელი კომბინატის მთავარი ინჟინრის მოადგილე (1988 - 1989)
  • პროკოფიევსკის მსხვილპანელიანისახლმშენებელი ქარხნის მთავარი ინჟინერი (1986 - 1988)
  • პროკოფიევსკის მსხვილპანელიანი სახლმშენებელი ქარხნის საამქროს უფროსი (1985 - 1986)
  • პროკოფიევსკის რკინა-ბეტონის ქარხნის დირექტორის მოადგილე (1983 - 1985)
  • პროკოფიევსკის რკინა-ბეტონის ქარხნის ბეტონის საამქროს უფროსი (1983)
  • პროკოფიევსკის რკინა-ბეტონის ქარხნის დამყალიბებელი საამქროს ინჟინერ-ტექნოლოგი (1982 - 1983)
  • პროკოფიევსკის რკინა-ბეტონის ქარხნის არმატურის საამქროს უფროსი (1980 - 1982)
  • პროკოფიევსკის რკინა-ბეტონის ქარხნის არმატურის საამქროს უფროსის მოადგილე (1979 - 1980)
  • პროკოფიევსკის რკინა-ბეტონის ქარხნის არმატურის საამქროს ოსტატი (1979)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (1973 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-04-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-02-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ისრაელის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)