გენრიხ მურადიანი გენრიხ მურადიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 23-01-1950

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 29-05-1998)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფინანსები და კრედიტი

სამუშაო გამოცდილება

  • სომხური კულტურულ-საქველმოქმედო საზოგადოების პრეზიდენტი (1994 - )
  • ფირმა ფავორიტის გენერალური დირექტორი (1992 - 1994)
  • კომერციული ფირმა მასპინძელის გენერალური დირექტორის მოადგილე (1991 - 1992)
  • საქარხნო რ-ნის, თბილისის ქალაქკომის ცკ ინსტრუქტორი, სექტორის გამგე რაიკომის მდივანი (1981 - 1991)
  • ს/გ საქმავთობის ინჟინერი (1980 - 1981)
  • ს/გ სიხარულის ზეინკალი (1972 - 1980)
  • სამხედრო სამსახური (1969 - 1971)
  • მანქანათმშენებლობისა და ელექტროტექნიკის კვლევითი ინსტიტუტის კოპირაიტერი (1969)
  • თბილისის სატელეფონო კვანძის სამმართველოს მონტიორი (1968 - 1969)
  • თბილისის ავტოსარემონტო ქარხნის მუშა (1967)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 29-05-1998)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საფრანგეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 29-05-1998)