გიზო მჭედლიძე გიზო მჭედლიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 25-07-1960

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომატიკა და ტელემექანიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • ელმავალმშენებელი ქარხნის მჟღენთავი, ოსტატი, უბნის უფროსი, საამქროს უფროსის მოადგილე, საამქროს უფროსი, გან-ის უფროსი (1979 - 1991)
  • ელმავალქარხნის ზეინკლის მოწაფე, მეყალიბე (1977 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    თვითმმართველობის და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 01-05-1996)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ისრაელი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)