ნუგზარ ნავაძე ნუგზარ ნავაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 14-03-1949

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №48 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომობილები და ტრაქტორები

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სატრანსპორტო გაერთიანბის უფროსი (1990 - 1995)
  • თბილისის სატრანსპორტო გაერთიანების უფროსის პირველი მოადგილე (1987 - 1990)
  • თბილისის საავტომობილო გაერთიანების გენერალური დირექტორი (1983 - 1987)
  • რესპუბლიკური გაერთიანება „საქავტორემონტის“ პარტკომის მდივანი (1981 - 1983)
  • რესპუბლიკური გაერთიანებ „საქავტორემონტის“ მთავარი ინჟინრის მოადგილე (1981)
  • მარელისის გრეხილი ავეჯის ფაბრიკის პარტბიუროს მდივანი (1979 - 1981)
  • ხარაგაულის რაიონული გაზეთის რედაქტორი (1978 - 1979)
  • კომკავშირის ორჯონიკიძის რაიკომის პირველი მდივანი (1975 - 1978)
  • საქართველოს კომკავშირის ცენტრალური კომიტეტის ინსტრუქტორი (1975)
  • საავტომობილო ტრანსპორტის N1 ა.შ.ქ. კონტროლიორი, ოსტატი, ინჟინერ-ტექნოლოგი (1969 - 1975)
  • თბილისის ტრამვაი-ტროლეიბუსების სამმართველოს დამხმარე მუშა (1967 - 1969)
  • ქუთაისის საავტომობილო ქარხნის გამმართველი (1966 - 1967)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

დამატებითი ინფორმაცია

მედალი შრომითი მამაცობისათვის 1986 წ.

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (09-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (13-02-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (05-10-2000 - 13-02-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 05-10-2000)
  • arrow
    ფრაქცია " მაჟორიტარ-სოციალისტი" - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (27-02-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (25-11-1995 - 27-02-1998)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (17-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 07-06-2002)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (19-02-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-10-2000)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-10-2000)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)