გოჩა ნათენაძე გოჩა ნათენაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 17-07-1960

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (01-12-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №37 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • გეოლოგიური აგეგმვა და სასარგებლო წიაღისეულის ძებნა-ძიება

სამუშაო გამოცდილება

  • ახალციხის რაიონული გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე, პირველი მოადგილე (1992 - 1995)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის კათედრის უფროსი ინჟინერი, ლაბორატორიის გამგე უფროსი (1987 - 1992)
  • საქართველოს ალკკ ახალციხის რაიკომის ინსტრუქტორი, გან-ის გამგე (1984 - 1987)
  • ახალციხის სანერგე მეურნეობა-ტექნიკუმის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1982 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის წევრი (03-07-1998 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია " მაჟორიტარ-სოციალისტი" - ფრაქციის წევრი (27-02-1998 - 03-07-1998)
  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის წევრი (17-10-1997 - 21-03-1998)
  • arrow
    ფრაქცია "ამომრჩეველი" - ფრაქციის წევრი (21-10-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 21-10-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 02-05-1997)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ესპანეთი, პორტუგალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    სომხეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)