ლაშა ნარჩემაშვილი ლაშა ნარჩემაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 13-11-1971

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • წყალტუბო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საზკვების ეკონომიკა და მართვა

სამუშაო გამოცდილება

  • სახელმწიფო დაცვის სპეციალური სამსახურის მილსადენების დაცვის სამმართველოს უფროსის მოადგილე (2002 - 2003)
  • შსს საგზაო პოლიციის მთავარი სამმართველოს ავტო-მოტო ტრანსპორტზე ტექნიკური ზედამხედველობის გან-ის უფროსის მოადგილე (2000 - 2001)
  • შსს ეკონომიკურ დანაშაულთან და კორუფციასთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს უფროსი ინსპექტორი (1997 - 2000)
  • საქართველოს უშიშროების სამინისტროს ქუთაისის საქალაქო გან-ის უფროსი ოპერატიული თანამშრომელი (1995 - 1997)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მემარჯვენე ოპოზიცია“ - ფრაქციის წევრი (23-10-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 23-10-2006)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-11-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-02-2005 - 23-10-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    რუსეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)