ნიკოლოზ ნაჭყებია ნიკოლოზ ნაჭყებია
  • დაბადების თარიღი
  • 20-11-1972

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (05-05-2005 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • შსს ისანი-სამგორის დაცვის პოლიციის სამმართველოს უფროსი ინსპექტორი (2000 - 2003)
  • საქართველოს შსს მატერიალურ-ტექნიკური და ფინანსური უზრუნველყოფის დეპარტამენტის სახაზინო სამსახურის ინჟინერ-ინსპექტორი (1997 - 2000)
  • თბილისის საკუთრების დაცვის პოლიციის მომარაგების აგენტი (1996 - 1997)
  • ავიაკომპანია „მიმინოს“კონტროლიორ-მაგისტრატორი (1994 - 1996)
  • კონდენცირებისა და ვენტილაციის სპეციალიზებული გამმართველი სამმართველოს მე-2 თანრიგის ზეინკალი (1991 - 1994)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1990 - 1992)
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1990 - 1995)
  • თბილისის სამშენებლო-სამონტაჟო N2 სამმართველოს ბეტონის დამამზადებელი (1989 - 1991)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (15-04-2005 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-04-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    სლოვაკეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (03-05-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ნიდერლანდების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)