მანანა ნაჭყებია მანანა ნაჭყებია
  • დაბადების თარიღი
  • 25-10-1955

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მემარჯვენე ოპოზიცია, მრეწველები, ახლები“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • პ/გ „ახალი მემარჯვენეების“ აღმასრულებელი მდივანი (2002 - 2004)
  • ს/ს „თბილკრედიტბანკის“ დეპარტამენტის დირექტორი (2000 - 2002)
  • საქართველოს სახელმწიფო კანცელარიის სახელმწიფო მრჩეველი, სამსახურის უფროსის მოადგილე (1996 - 2000)
  • თბილისის მერიის ანალიზისა და პროგნოზირების ცენტრის ხელმძღვანელი (1995 - 1996)
  • საქართველოს კპ თბილისის პირველი მაისის რაიკომის იდეოლოგიის გან-ის გამგე (1986 - 1991)
  • საქართველოს კომუნისტური პარტიის თბილისის პირველი მაისის რაიკომის ინსტრუქტორი, გან-ის გამგის მოადგილე (1984 - 1986)
  • საქართველოს ალკკ ცენტრალური კომიტეტის ინსტრუქტორი (1983 - 1984)
  • N111 პტს ალკკ კომიტეტის მდივანი (1980 - 1983)
  • ს/გ „თბილლუდის“ დამხმარე მუშა (1980)
  • თბილისის პირველი მაისის რ-ის არასაუწყებო დაცვის გან-ის ინსპექტორი (1978 - 1980)
  • თბილისის მაუდ-კამვოლის კომბინატის „საბჭოთა საქართველოს“ არქივის გამგე (1974 - 1976)
  • თბილისის პირველი მაისის რ-ის არასაუწყებო დაცვის განყოფილების მსროლელი (1972 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მემარჯვენე ოპოზიცია“ - ფრაქციის მდივანი (22-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 28-02-2006)

კომისია

  • arrow
    რუსეთის ფედერაციის ხელისუფლების მიერ საქართველოს მოქალაქეთა მიმართ განხორციელებელი ქმედებების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (27-10-2006 - 24-02-2007)
  • arrow
    „საქართველოს სახელმწიფო გერბის შესახებ“ საქართველოს ორგანულ კანონში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს ორგანული კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (20-04-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა (ფრანკოფონია), საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარესთან არსებული გენდერული თანასწორობის საკითხების საკონსულტაციო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-11-2004 - 07-06-2008)