გაიოზ ნოზაძე გაიოზ ნოზაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 10-02-1937

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №52 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მინისტრთა საბჭოს გან-ის გამგე, მრჩეველი (1990 - 1995)
  • პარტიის რაიონული კომიტეტის პირველი მდივანი (1980 - 1990)
  • პარტიის საგეგმო კომიტეტის მდივანი, მეორე მდივანი (1966 - 1980)
  • ჭიათურმარგანეცმშენის მმართველის მოადგილე (1965 - 1966)
  • პარტიის საგეგმო კომიტეტის მდივანი (1963 - 1965)
  • ჭიათურის პარტიის საქალაქო კომიტეტის ინსტრუქტორი, პირველი მდივანი (1962 - 1963)
  • ჭიათურმრეწვმშენის ოსტატი, სამუშაოთა მწარმოებელი (1960 - 1962)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის მდივანი (07-10-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 07-10-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 02-05-1997)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საფრანგეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    განსახლების და შიდამიგრაციული პრობლემების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)