თენგიზი ოქროცვარიძე თენგიზი ოქროცვარიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 28-08-1953

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ახალი საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • საგარეჯო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მატერიალურ-ტექნიკური მომარაგების ეკონომიკა და დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • საგარეჯოს რ-ის გამგებელი (1997 - 2003)
  • კახეთის რეგიონის კონტროლის პალატის თავმჯდომარის მოადგილე (1994 - 1997)
  • საქართველოს კონტროლის პალატის ინსპექტორი (1993 - 1994)
  • საქართველოს ვაჭრობის სამინისტროს რევიზორი, უფროსი რევიზორი, პირველი კატეგორიის რევიზორი, წამყვანი სპეციალისტი (1979 - 1993)
  • საგარეჯოს რ-ის ს. პატარძეულის მეცხვარეობის მეურნეობის მთ.ეკონომისტი (1976 - 1979)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-02-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    დიდი ბრიტანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)